Elon Musk mluví o čistě elektrickém pick-upu Tesly už léta, ale i on přiznal, že třetí generace vozidel Tesla Model 3 a Y (crossover) mají v této chvíli větší prioritu. Také potvrdil, že Tesla na pick-upu pracuje, ale vývoj je stále v raném stádiu. Nicméně, později dodal, že bychom se konceptu mohli dočkat v rozmezí 6 až 9 měsíců, což by představovalo druhou polovinu roku 2017, ale spíše k jeho konci. Premiéru by si potom mohl odbýt ve letech 2018-2019.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter

Web TruckTrend.com ukázal návrh, jak by takový pick-up mohl vypadat.

Vývoj elektrického nákladního vozu Musk zmínil už loni a uvedl, že tzv. „Tesla Semi“ díky elektrickému pohonu výrazně zlevní převoz nákladu. Na Twitteru oznámil, že už v září tohoto roku představí elektrický „semi-truck“. V této oblasti, ale nebude mít lehkou pozici, protože již loni představila konkurence, v podobě firmy Nikola Motor Company, koncept Nikola One Truck elektrický tahač s vodíkovými palivovými články, které pohánějí elektromotory. Dalším konkurentem by se mohl stát Uber, který koupil startup Otto, ketrý se zabývá vývojem automaticky řízených tahačů.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter

Toto není Tesla, ale konkurence Nikola One Truck od Nikola Motor Company.

Nesmíme také zapomenout na druhou generaci Roadsteru,  se kterým Tesla začínala. Tento sporťák s otevřenou karoserií se má stát nejrychlejším vozem Tesly se zrychlením z 0-60 MPh za 2,3 sekundy (současný nejrychlejší Tesla Model S má toto zrychlení za 2,5 s).