Jak už se dá z názvu odvodit bude tento vůz patřit do kategorie menších crossoverů a bude se jednat o nejvýkonnější sériový Citroën. A pouze tato jedna verze bude s pohonem všech čtyř kol a bude to plug-in hybrid s celkovým výkonem 300 koní (221 kWh). Tato síla bude k dispozici díky přeplňovanému benzínovému motoru 1.6 litrů o výkonu 200 koní a dvěma elektromotorům (80 kW, jeden na přední a druhý na zadní nápravě). Podle Citroënu ujede tento plug-in hybrid až 60 km čistě na elektřinu.

Citroën C5 Aircross s délkou 4500 mm, šířkou 1840 mm a výškou 1670 milimetrů nabídne zavazadlový prostor s 482 litry. Všechny verze C5 Aircross dostanou pomocníka v podobě systému „Grip Control“, který upravuje nastavení kontroly trakce. Crossover je dodáván také s hydraulickým odpružením Citroënu. Ve skutečnosti to není zcela hydraulické zavěšení, protože má stále tradiční pružiny. Jedná se o tzv. „Progressive Hydraulic Cushions“, což jsou tlumiče s hydraulickými dorazy, které se mohou stlačit a odskočit, když projíždíte obzvláště hrubými výmoly na silnici.

C5 Aircross se začne prodávat v říjnu tohoto roku v Číně s cenou okolo 640.000,- Kč a v Evropě koncem roku 2018 (cena neznáma).